Informacje

Taniec staje się coraz bardziej popularny w Polsce dzięki programom telewizyjnymi i coraz większą ilością szkół tańca. Ludzie nie tylko chcą tańczyć, ale też z chęcią oglądają widowiska i programy taneczne. Widzowie patrząc na popisy mistrzów chcą zamienić się miejscami z tancerzami i sami wirować na parkiecie. Taniec staje się dla wielu przyjemnością i pasją, która może pochłaniać w zupełności. Wszyscy tańczą i wszyscy interesują się tańcem. Z pewnością zatem warto poddać się tej tanecznej fali.

FAKTY
TERMIN: 17-18 września 2022
MIEJSCE: Radomskie Centrum Sportu, Radom ul. Struga 63
W tym roku zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa w 10 Tańcach i Puchar Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Skupia on zawodników z całego świata, w tym aktualnych mistrzów w 10 tańcach oraz poszczególnych kategoriach. RFDF 2022 jest turniejem otwartym dla wszystkich tancerzy, wszystkich federacji i realizuje ideę FREEDOM TO DANCE. W turnieju brać będą udział pary w kategorii Amatorów oraz kategoriach: UNDER 21, UNDER 19, UNDER 16, UNDER 14, UNDER, 12, UNDER 10. Pozwoli to zaprezentować się znacznej ilości zawodników. Umiejętności tancerzy oceni grono najwybitniejszych sędziów, prawdziwych autorytetów polskich i światowych.

ORGANIZATORZY
Centrum Tańca Roman i Monika Pawelec-RADOM. Szkoła tańca wielokrotnych mistrzów polski w tańcach latynoamerykańskich. Od ponad dwudziestu lat skupia czołowe polskie pary taneczne.
MOSiR w Radomiu organizator z ramienia Miasta Radom, patrona i partnera Radom Freedom Dance Festival 2022.
Polskie Towarzystwo Taneczne
Okręg Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego